Sprawdzian romeo i julia pdf

Pobierz

Mam-że wraz ęczyć¹⁴ i mówić?. Skłoniła go nieprawdziwa wiadomość o śmierci Julii.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Szekspir już za życia cieszył się sławą.. William Szekspir, Romeo i Julia opracowanie: Katarzyna Tomaszek.. Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów.. Skomentuj.. Sprawdzian 2 - plik pdf | plik doc Klucz do sprawdzianu 2 .TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ROMEO I JULIA" Wyniki w sieci .. Traktuje to jako drobną ankietę.. ęczeć.. 9472 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. * po śmierci obu kochanków, skłóconych rodów 18.. Akcja utworu rozgrywa się w: a) Wenecji b) Weronie c) Weronie i Mantui 2.. "Romeo i Julia" to dzieło, które znane jest na całym świecie.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektury: "Romeo i Julia".. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Jeszcze ranek nie tak bliski, Słowik to, a nie skowronek się zrywa.. W kim kochał się Romeo zanim poznał Julię?. Julia miała pozostać w "pozornym stanie nagłej śmierci" przez: a) 42 godziny b) 24 godziny c) 12 godzin 4.. Napisz do nas.. Oto moja wersja słynnego dramatu pt. ,,Romeo i Julia'' Williama Shakespeara.. [przypis redakcy ny] ¹⁴ ęczyć — dziś popr.. Źródeł dzieła można doszukiwać się w dwóch utworach Le tre parti de le Novelle del Bandello oraz Palace of Pleasure.. Matka Julii Kapulet postanawia wydać córkę za Parysa (jest to krewny księcia Werony).Była narzeczoną Romeo do czasu zakochania się w Julii AD 3..

Klucz do sprawdzianu 2 - plik pdf.

* kuzynem julii 14.. * w weronie 19.. ¹³amalgam — tu: plaster zmiękcza ący.. Dorota 5 lat temu.. Jego autorem jest William Szekspir, angielski poeta, dramaturg i aktor.. opracowanie: Cecylia Ratajczak Cykl 4 scenariuszy - plik pdf.. Za minutę pierwsza miłość Za minutę pierwsza miłość Za minutę pierwsza miłość.. Tybalta zabił Romeo AD 7.. Wojna trojańska Wojna trojańska Wojna trojańska.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Udostępnij.. Jak oba rody pogodziły się?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Jan Kochanowski, Odprawa .. Scenariusze do lektur.. Pogodzenie .♕ Cześć, witam na kanale AudioLektury!. mów!. Gdzie się rozgrywa akcja?. Dorota.. Sprawdziany do lektury.. Romeo i Julia przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków.. Capuleti chcieli wydać Julię za Parysa AD 8.. [przypis edytorski] Romeo i JuliaWybierz test z rozdziału Romeo i Julia lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Wiliam Szekspir: Romeo i Julia PrzełoŜył JÓZEF PASZKOWSKI OSOBY Eskalus - ksiąŜę panujący w Weronie Parys - młody Weroneńczyk, szlachetnego rodu, krewny księcia Montekio i Kapulet - naczelnicy dwóch domów nieprzyjaznych sobie Starzec - stryjeczny brat Kapuleta Romeo - syn MontekiegoRomeo i Julia • Testy i opracowania lektur • pliki użytkownika fretkafredziu przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Romeo i Julia Sprawdź ile zrozumiałeś.pdf Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Romeo i Julia Romeo i Julia Romeo i Julia..

Sprawdzian 1 - plik pdf | plik doc Klucz do sprawdzianu 1 - plik pdf.

Za kogo miała wyjść Julia?. * dzięki plecionej drabinie 16.. Jakie cechy dramatu szekspirowskiego ma tragedia Romeo i Julia?Test sprawdzający wiadomości z lektury Romeo i Julia.. Napisał wiele sztuk, sonetów, a także innych utworów.. Śluby panieńskie Śluby panieńskie Śluby panieńskie.. Za każde pytanie można zdobyć 10 punktów.. W Weronie AD 4.Na balu maskowym w domu Capuletich.. Pojedynkowali się przy grobowcu Capuletich AD 10.. Sprawdzian 1 - plik pdf | plik doc Klucz do sprawdzianu 1 - plik pdf.. Dramat składa się z: a) trzech aktów b) czterech aktów c) pięciu aktów 3.. Czemuż ty jesteś Romeo!. Scena pożegnania Romea i Julii po miłosnej nocy, w której padają słowa: Chcesz już iść?. Opis testu.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Rozwiąż test.. Siłaczka Siłaczka Siłaczka.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 9472 Obserwuj .Czytanie ze zrozumieniem, s. 78-79 - plik pdf Klasyczny ideał piękna, s. 81 - plik pdf Drogi greckiej filozofii, s. 82-83, 89 - plik pdf Co wpływa na dobrą organizację państwa, s. 92 - plik pdf Czy warto być buntownikiem, s. 105-106,108 - plik pdf Los jest jego własnością, s. 112-113 - plik pdf I swoim śpiewem oczarował wszystkich, s. 117, 119, 120 - plik pdfTEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ LEKTURY "ROMEO I JULIA" W. SZEKSPIRA GR..

Opracowanie lektury, plik: -romeo-i-julia-opracowanie-lektury.pdf (application/pdf) Ponad słowami .

W szkole znajomość jego dzieł, a zwłaszcza .Romeo i Julia sprawdziań cz.1 Sprawdz czy dobrze znasz tą lekture ;> Tagi dla tego testu: LekturaRomeo i Julia - test znajomości lektury.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Katalog Joanna Zdancewicz, 2011-02-25 Suwałki Język polski, Sprawdziany i testy "Romeo i Julia" - test ze znajomości lekturyPlik sprawdzian z lektury romeo i julia 1 gimnazjum.pdf na koncie użytkownika williammcmullen • Data dodania: 13 gru 2014Sprawdź nas - Romeo i Julia.. W ostatnim pytaniu wszystkie odpowiedzi są za 10 punktów.. Pytania zawarte w teście.Romeo!. Zawiera 15 pytań.. Wyrzecz się swego rodu, rzuć tę nazwę.. Dramat ten został wydany po raz pierwszy w 1597 roku.. Ojciec Laurentey.. Inne tryby testu.. liczba pobrań:Romeo i Julia to dramat Wiliama Szekspira wydany w 1597 roku.. "Romeo i Julia" - sprawdzian z tre ści wersja a opracowała Dorota Dobrowolska Zespół Szkół nr 1 W-wa Bielany 1) Tybalt był: a) krewnym Montekich b) krewnym Kapuletich c) sługą Księcia 2) Romeo postanowił iść na bal do Kapuletich, aby: a) poznać Julię b) zobaczyć Rozalinę c) zrobić na złość Kapuletim 3) Romeo .To nie Romeo, co rozmawia z tobą.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i .Tekst I WILLIAM SZEKSPIR," ROMEO I JULIA" - prolog CHÓR Dwa równie stare i szlachetne rody W Weronie, gdzie się rozgrywa ta sztuka, Wskrzeszają zamęt przycichłej niezgody: Znów w czas pokoju krew chodniki bruka , Gdy w sercu ojców nienawiść szaleje, Dzieciom wiedzionym przez los ku zagładzie, Miłość podsuwa daremną nadzieję-Śmierć ich dopiero koniec waśniom kładzie.ROMEO I JULIJA Prevod: Živojin Simi ć i Sima Pandurovi ć PROLOG (Ulazi Hor.).

opracowanie: Katarzyna Tomaszek Sprawdzian 1 - plik pdf | plik doc Klucz do sprawdzianu 1 - plik pdf.

karty pracy / opracowania lektur / scenariusze lekcji / sprawdziany.. Jak Romeo dostał się do domu Julii?. Kogóż to kochasz?. Przestań mię dręczyć..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt