Wiersze o zwierzętach wiejskich

Pobierz

Mają one swe pro­ble­my, Lecz my o tym nic nie wie­my, Nie­świa­do­mość okre­śla byt, Wstyd, pro­szę pań­stwa, wstyd!. Tych zagadek nigdzie nie znajdziesz - są tylko u nas!. W piórka ozdobne, śpiewają, w gałęziach drzew ich igraszki.Zbiór wierszy o zwierzątkach, tych małych i tych dużych, tych grubych i chudych.Ruda wiewiórka w dziupli się chowa, czasami przedszkolak na spacerze ją może spotkać.. Powstał on na potrzeby zajęć otwartych dla rodziców, które obserwowane były także przez panią dyrektor.. "Na wiejskim podwórku"- zmodyfikowany wiersz S. Kraszewskiego.. Przeciągnął się, ziewnął i zaszczekał - hau hau!. ryjkiem mieszając w korycie.. Chodzą gęsi i głośno gęgają, Zieloną trawę na łące zjadają.. Ta­kie wła­śnie są zwie­rzę­ta!. tez o chwilę ciszy prosi.Zwierzęta wiejskie - zabawa w kodowanie.. Zadowolone konie wierzgają kopytami i rżą radośnie: iha, haha, iha, haha.. Na podwórko dumne matki prowadziły swoje dziatki: Krowa- łaciate cielątko Koń- brązowe źrebiątko Świnka- różowe prosiątko Kurka- pierzaste kurczątko Kaczka- płetwiaste kaczątko Każda prowadzi swoje dzieciątko!. Identyczne obrazki z podpisami polskimi i bez podpisu znajdziesz.. Słońkury, gęsi, kaczki wczesnym rankiem już karmiła.. Chodźcie do nas, tu jest trawa!. w góręDeszcz załzawia oczka szyb - chlip chlip!. Wybierz wersję.. Wtedy pieje kukurykuuuu!.

Mamy także zagadki o ptakach, zwierzętach leśnych i egzotycznych!

Po podwórku dumnie kroczę jak się złoszczę, to gulgoczę.. Ma w tych spra­wach za­kres węż­szy: Przez okrą­gły rok nie wę­szy I na­tręt­nie się nie pęta.. Postarajcie się teraz odpowiedzieć na pytania : Jakie zwierzęta obudził kogut?Na wiejskim podwórku.. Starsza Pani swe zwierzątka tak bardzo kochała, dla nich wszystko by zrobiła - serce by oddała.. Zagadki o kurze, krowie, indyku czy świnkach mogą stać się wstępem do edukacyjnych rozmów z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.. Zawarte są tu odnośniki do wierszyków, piosenek, zabaw matematycznych, logicznych, ruchowych, kodowania, zabaw w języku angielskim, pomocy dydaktycznych, kart pracy, gier, puzzli, prac plastycznych, a także kolorowanek.Pora zadbać o swoje zwierzęta - myśli gospodarz i, mocno stawiając kroki, idzie w stronę stajni, bo tam czekają na niego dwa głodne konie.. Pije pszczółka miód na kwiatku, Długą trąbkę stula, Wnet zabrzęczy, wnet poleci Z powrotem do ula.. Piesek co dzień pyszne kostki z swej miseczki zjadał, kotek białe spijał mleczko, dużo łat posiadał.Wierszyk dla dzieci - Wiejskie zwierzęta Na podwórku u małego Adama, Piesek Azor przy budzie ujada.. Na głowie ma grzebień czerwony, zawsze broni kury - żony.. Wrona też swój okrzyk ma - kra kra!. 1 3 Zagadka o indyku Kim ja jestem, nie wiesz, ale zgadnij popatrz - mam korale..

Zrobią miód z gorczycy pełen aromatu i w ten sposób małe pszczoły przysłużą się światu!Wiersz o zwierzętach Was sagt die Kuh?

gdzie wiejskie zwierzęta poznacie troszeczkę.. Jest okrzyków tyle, że Mnie wystarczą właśnie te.. Tym razem, chcę się podzielić z Wami pełnym scenariuszem na zajęcia z wykorzystaniem kodowania.. Wyjrzał zając spod jałowca.21 marca na całym świecie obchodzony jest jest Światowy Dzień Poezji, ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. My również zachęcamy do czytania poezji, a żeby ułatwić Wam to zadanie, przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych (według nas) wierszy poświęconych psom i kotom, ponieważ trudno o piękniejszy wyraz miłości niż uwiecznienie jej obiektu w poetyckich słowach!. Jurek Władka zgubi trop - hop hop!. R. czyta wiersz: W chlewiku mieszka świnka, korytko stoi tam, a w budzie siedzi piesek; nie lubi, gdy .W tym wpisie znajdziesz linki, dzięki którym stworzysz kompletne, ciekawe zajęcia dla przedszkolaków o tematyce związanej ze zwierzętami na wsi.. "Bardzo chciałbym ci ustąpić możesz wcale w to nie wątpić, lecz to potrwa - mogę przysiąc kroczków muszę zrobić z tysiąc!. Obrazki przydadzą Ci się do wielu różnych zabaw językowych.. Ej, robaczku, zejdź no z drogi bo cię zdepczą moje nogi!. KOGUT Kogut panem jest podwórka.. Na końcu ze stajni wyszedł koń i zarżał wesoło - ihaha, ihaha.. Dziecko słucha wiersza czytanego przez rodzica: "W zagrodzie" Autor: Bożena Forma Wstawad wszyscy wstawad, dzionek się zaczyna..

Już czekają kury,rozpoznaje na obrazku domy zwierząt wiejskich i podaje ich nazwy, łączy zwierzęta wiejskie z ich domami, sprawnie posługuje się kredką, łącząc zwierzę z jego domem.

Pszczoły.. Od niedzieli zima zła - hu ha!. Ptaki natomiast gniazda swoje wiją, a nasze pieski budy swoje mają.. w kolorze lub biało-czarną w zależności od potrzeb.Wierszyki logopedyczne - zwierzęta Zamieszczam trzecią serię wierszyków logopedycznych zachęcając do czytania, powtarzania, omawiania, ilustrowania!. Jestem panem w swym kurniku!. Fajna będzie dziś zabawa.. Powie Wam to każda kurka.. Był też piesek, dwa króliki nawet kotek mały, z całą tą wiejską zwierzyną mijał dzionek cały.. Zrywa orzech na leszczynie I do dziupli niesie.. Zwie­rzę je, gdy głód po­czu­je, Ko­cha zaś, gdy czu­je ruję.. KURA Kurki w nocy śpią na grzędzie,na waszym talerzu tkwi mięsny kotlecik a w moim tkwią muszki, moje drogie dzieci!. Nie wrzeszcz, bo to ledwie świt - cyt cyt!. Poszedł kaczki wołać Jaś - taś taś!. Skrzydła gęsi swe rozciągają, Wszystkich do siebie zapraszają.. Przeleciały pszczoły nad polem pszenicy, aby zbierać nektar z kwitnącej gorczycy.. Robaczek Szedł ścieżyną pstry robaczek taki drobny jak ten maczek.. Gospodyni Magda z łóżka wyskakuje.. I tak przedszkolaki poznały, domy zwierząt, które gdzieś się przed nami pochowały.. Słoneczko już świeci to dobra nowina.. choć same nie lubią krzyku.. Krząta się po domu, czasu nie marnuje.. Gospodarz nalewa im wody i podaje widłami siano - gdy będzie cieplej, wyprowadzi je na dwór.. Komu mało, takich znam,Ponieważ się rymują, maluchy powinny z łatwością udzielić prawidłowych odpowiedzi.. 3 2 Zagadka o krowie Duża i łaciata, na zielonej łące, mlekiem nam dziękuje, za trawę i słońce.. Wrzeszczy kogut gdzieś na płocie….. Jest, na przy­kład, zwie­rzę - kro­waPobudził wszystkie zwierzęta z wiejskiego podwórka.. - Trzeba zebrać dużo miodu, By nie było w zimie głodu!. Szczeka, merda ogonkiem i cztery łapy ma, 2.. I przez całe swoje życie wstaje zawsze już o świcie, by zwierzęta i ludzi swoim pianiem obudzić.. łapką gładzi sierść za uchem.. Teraz pora wyprowadzić krowy z obory.Skacze, skacze wiewióreczka Po szumiącym lesie.. Słońce dziś dopieka skwarniej, A na podwórku coraz gwarniej.. Z budy wyszedł pies.. - Trzeba zbierać już zapasy Na zimowe ciężkie czasy!. Ma duże oczy, miauczy i w głowie mu psota, 3. przy punkcie ZWIERZĘTA WIEJSKIE w dziale MEMORKI TEMATYCZNE.. Z obory wyszła krowa, idzie wolno skubać trawę na łące i muczy - muuu muuu.. Słuchanie wiersza Iwony Fabiszewskiej "Domy zwierząt".. w góręZwierzęta wiejskie - cz.4 - kolor.. Zmiataj rozbójniku!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt