Rozstrzygnij czy źródło 2 ukazuje państwo władcy którego podboje zostały opisane w źródle 1

Pobierz

Funkcją f ze zbioru X w zbiór Y nazywamy przyporządkowanie, w którym każdemu elementowi zbioru X przyporządkowany jest dokładnie jeden element zbioru Y.. (0-1) Rozstrzygnij, czy ograniczenie dotyczące osiedlania się w Zamościu, o którym mowa w źródle 1., znajduje potwierdzenie w źródle 2.. Do niedawna byłem święcie przekonany, że ich niepoprawna pisownia (brak wielkich liter) wynika włącznie z niechlujstwa, nieuwagi bądź braku wiedzy piszących.Tymczasem w połowie 1950 roku przyszła juŜ pierwsza na nie odpowiedź; Ernst Sittig, profesor w Tybindze, rozwiązał jakoby ów problem — problem, nad którym badacz fiński Sundwall mozolił się przez czterdzieści lat, nad którym później pracowali Niemiec Bossert, Włoch Meriggi, czeski uczony Hrozny (znany z odcyfrowania hetyckich .Pojęcie funkcji.. Zadania pochodzą z oficjalnych arkuszy maturalnych CKE, które służyły przeprowadzaniu majowych egzaminów.. (3 pkt) Zidentyfikuj postacie historyczne i legendarne, których działania zostały przedstawione w cytowanych fragmentach tekstów antycznych autorów.Zbigniew Oleśnicki to jeden z najważniejszych politycznych graczy w średniowiecznej Polsce.. - Zintegrowana Platforma Edukacyjna.. wpłynęło pozytywnie na uczucia patriotyczne Polaków.. 1 i 2 niniejszego artykułu, państwa członkowskie mogą wymagać włączenia dodatkowych elementów do planu monitorowania instalacji, które mają spełniać wymogi określone w art. 24 ust..

Reforma 2019Rozstrzygnij, czy mapa przedstawia państwo powstałe wskutek podbojów wodza scharakteryzowanego w źródle 1.

(Uzupełnij) Rozstrzygnij czy miasta splądrowane przez Czechów zostały wymienione w takiej kolejności,w jakiej według ustaleń historyków przebiegał najazd czeski.. Pomnik został wzniesiony dla uczczenia powrotu Wazów na tron szwedzki.. 1 4 Egzamin maturalny z historii Poziom podstawowy Zadanie 4.. Zmieniono: 18 czerwca 2021, 16:14.. ISBN 978-83--9 jest znakiem towarowym Publicat S.A. Publicat S.A. 61-003 Poznań, ul.Michał Piotr Boym, czyli polski Marco Polo.. Każde z nich przynosi inne owoce, ale czerpie wodę z tego samego źródła.. Zjednoczył je i podporządkował sobie "król wszechświata" - syn przywódcy jednego z klanów mongolskich, Temudżyn, zwany Czyngis-chanem.. Środki, o których mowa w ust.. Rozstrzygnij, czy podane zdania (1-3) są prawdziwe, czy fałszywe.. (Uzupełnij) Podaj nazwę państwa, w którym Kazimierz przebywał "na emigracji".. 2, wprowadza się niezależnie od tego, czy dany agrofag występuje na nieruchomościach publicznych czy prywatnych.. Uzasadnij odpowiedź.. Zależności funkcyjne.. Źródło 1.. Fragment biografii Jana Zamoyskiego.. W XIII wieku koczownicze ludy mongolskie z Azji Środkowej znów, jak wcześniej Hunowie w V wieku, ruszyły na podbój świata.. 10 batalii militarnego geniusza, które warto znać..

(A czy B) przedstawia wojnę, której skutkiem były zmiany terytorialne opisane w źródle 1.

Źródło 1.. Rozstrzygnięcie: ….. Urodził się w 1612 roku we Lwowie.XI - listopad.. 1 6 Egzamin maturalny z historii Poziom podstawowy Zadanie 6.. Stąd wyrazy Bóg, bogowie czy Biblia należą do tych częściej używanych w formowych wymianach zdań.. (Uzupełnij).Nr zadania Wypełnia Maks. liczba pkt egzaminator!. Zależności funkcyjne.. "Święci są jak grupy drzew.. (3 pkt) Podaj nazwy państw starożytnych, w których wzniesiono opisane w tabeli budowle obronne.. Uzasadnij odpowiedź.. Zagłada Wielkiej Armii w odwrocie spod Moskwy ożywiła koalicję .Utwór nie może też być rozpowszechniany w oprawie lub okładce innej niż oryginalna oraz w formie innej niż ta, w której został wydany.. Nie, źródło nr 2 nie pokazuje Dariusza Wielkiego, Odpowiedź na zadanie z Zrozumieć przeszłość 1.. Szczegółowe opracowania dają narzędzia do stworzenia bogatej w treści prezentacji maturalnej ze znanymi dziełami sztuki i błyskotliwymiCzy to się komu podoba czy nie, religia absorbuje uwagę sporej liczby użytkowników forum.. Nie zdołał jednak rozbić przeciwnika, mimo zwycięstw (Borodino) i opanowania Moskwy.. Zadanie 5.. Uczynki jednego świętego różnią się od uczynków innego, ale we wszystkich nich działa ten sam Duch" - pisał Jan Karzeł, mąż, który sam został świętym..

Mur obronny w Azji.Podaj imię władcy czeskiego, który zrabował relikwie św. Wojciecha.

Jezuicki misjonarz w Chinach, przyrodnik, kartograf, propagator chińskiej medycyny w Europie, poseł i dyplomata.. Maturalne karty pracy zakres rozszerzony.. Zewnętrzne podboje zaczął od północnych Chin, na które jego wojska uderzyły w 1209 .- To tragiczne wydarzenie (opisane w źródle 1.). Odpowiedź uzasadnij, odwołując się do tekstu oraz treści wybranej mapy.. Świadczą o tym kolejne próby wywalczenia niepodległości w XIX w.. W imię świętej i nierozdzielnej Trójcy.. Odpowiedź uzasadnij, odwołując się do obu źródeł.. Artykuł 18.. Traktatu Północnoatlantyckiego - może znaleźć się w stanie wojny z państwem, które dokonało agresji.Q.. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Wydawało się, że Polska rozwija się szybciej niż inne kraje obozu sowieckiego, a naród, który dotąd uchodził w tym gronie za krnąbrny - przynajmniej część spośród tych wychowanków Stalina musiała znać słowa generalissimusa, że "komunizm pasuje do Polaków jak do krowy siodło" - został poskromiony.Licząc na szybkie zwycięstwo, Napoleon wtargnął 24 VI 1812 do Rosji na czele ponad 600-tysięcznej Wielkiej Armii, w 2/3 złożonej z Niemców, Włochów, Polaków, Holendrów..

Źródło 2 - Fragment dzieła Ksenofonta O dochodach państwowych.

Uzasadnij odpowiedź za pomocą dwóch argumentów odnoszących się do treści mapy.. Opis budowli obronnej 1.. O urzędach w republikańskim Rzymie W 180 r. p.n.e. uchwalono .. którego karierę przedstawiono w źródle 2., i uzasadnij za pomocą dwóch argumentów, że .Rozstrzygnij, która z map zaprezentowanych w źródle 2.. 1 decyzji Komisji 2011/278/UE z dnia 27 kwietnia 2011 r. w sprawie ustanowienia przejściowych zasad .Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Przyszły kardynał urodził się 5 grudnia 1389 r. w Siennie.Zadanie 9.. - Nie, źródło 2. opisuje zdobycieO ewentualnym ataku obcego państwa na jeden z krajów NATO Gdyby jeden z krajów członkowskich NATO został zaatakowany, Polska - zgodnie z Artykułem 5.. W przypadku gdy jedna z sytuacji, o których mowa w art. 11 akapit pierwszy lit.Zadanie 5.. We właściwe miejsce w tabeli wpisz znak X.. Ja Henryk, z Bożej(2/9) Motyw władzy w literaturze, Serwis z motywami literackimi stworzony został z myślą o uczniach szkół średnich, głównie maturzystach.. Potężny biskup i możnowładca, gorliwy patriota i żarliwy kapłan - postać, która wymyka się prostym klasyfikacjom.. Ustanowienie obszarów wyznaczonych.. Uzasadnienie: ….. Zbiór zadań maturalnych w formie arkuszy, możesz .Rozstrzygnij, czy mapa przedstawia sytuację polityczną w basenie Morza Śródziemnego w tym samym stuleciu, w którym zaszły wydarzenia opisane w źródle 2.. Pomnik jest poświęcony pierwszemu królowi Polski z dynastii Wazów.. Źródło 1.. Fragment dzieła Jana DługoszaPodboje Czyngis-chana.. Przyjęta forma pomnika władcy była .a) Opisz scenę ukazaną w źródle A. c) Oceń, czy ukazana na ilustracji (źródło A) ceremonia przebiegała zgodnie z postanowieniami przytoczonego dokumentu (źródło B).. Losy jego życia z powodzeniem mogłyby posłużyć na scenariusz filmu przygodowego.. Pojęcie funkcji.. Gdyby istniał podstawowy kapitał, dobrze by było i korzystnie pobudować dookoła portów gospody dla właścicieli okrętów; oprócz już istniejących dobrze by było i dla kupców pobudować państwowe zajazdy w mieście, nadające się do kupna i sprzedaży.Nr zadania Wypełnia Maks. liczba pkt egzaminator Uzyskana liczba pkt 3.A.. - mimo nikłych szans powstań i ofiar, które - jak pisał Łukasiński - były nieuniknione (źródło 2.). Termin Imperium Karolińskie jest współczesny, w czasach jego istnienia używano różnych określeń: universum regnum (królestwo uniwersalne), imperium christianum (cesarstwo chrześcijańskie), Romanorum .Klęska Napoleona pod Waterloo.. Uzyskana liczba pkt 1.A.. 1, oraz ustalenia, o których mowa w ust.. Największe jego dzieło, miasto Zamość, rosło w czasach batoriańskich powoli.Oprócz elementów, o których mowa w ust.. Czteroznakowy kod zapisany przy każdym zadaniu wskazuje na jego pochodzenie: S/N - "stara"/"nowa" formuła; P/R - poziom podstawowy/rozszerzony; np. 08 - rok 2008.. Prawda Fałsz 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt