Charakterystyka i zastosowanie poszczególnych części półtuszy cielęcej

Pobierz

W grupie przygotujcie karteczki z nazwami poszczególnych potraw, które potem będziecie mogli umieścić w tabeli narysowanej przez nauczyciela na tablicy.. Rysunki i opisy to jedno, ale żeby dobrze nauczyć się podziału oraz nabrać wprawy przygotowaliśmy warsztaty z rozbioru i klasyfikacji mięsa półtuszy wieprzowej.. Ogólne wiadomości o mięsie 2.. Uzupełnij tabelę.Wyłącznie odpowiedni rozbiór mięsa warunkuje należyte wykorzystanie jego poszczególnych elementów.. Uwaga!Cielęcinę w półtuszach dzieli się na następujące elementy kulinarne (zasadnicze) i gastronomiczne.. Wyposażenie,.. Charakterystyka: głowę się przepoławia, odcina w stawie potylicznym i dalej wzdłuż krawędzi dolnej szczęki.. Efekt delikatnego aksamitnego meszku (krótkie włosie).CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA I ZASTOSOWANIE.. Jeżeli półprzewodniki typu n i typu p zostaną ze sobą zetknięte to część elektronów z obszaru typu n (nadmiar .. że jeżeli na wejściu tranzystora prąd I be jest sygnałem zmiennym o danej charakterystyce to na wyjściu tranzystora otrzymamy prąd I ke o takiej samej charakterystyce ale 100 .. Nubuck jest delikatnie przeszlifowaną wierzchnią częścią skóry (sposób wykończenia lica).. 1, oraz zasady określone w § 1-13 tego załącznika mają również zastosowanie przy zamrażaniu i przechowywaniu w chłodniach składowych oraz wydawaniu z tych chłodni mięsa wieprzowego w półtuszach zdekompletowanych.Zamsz jest odpowiednio obrobioną odwrotną częścią skóry (spód skóry - mizdra)..

... które można sporządzić z poszczególnych elementów półtuszy cielęcej.

: zastosowanie poszczególnych elementów półtuszy cielęcej, baraniej, mięsa zwierząt rzeźnych w technikach kulinarnych, utrwalania mięsa.. Udziec - dostarcza najwięcej mięsa dobrej jakości, po wyrybowaniu kości można go przeznaczyć na sznycle, steki, bryzole, filety, zrazy i rolady, jak również na pieczeń duszoną.Element półtuszy Charakterystyka .. Kontrola weterynaryjna.. Zacznę od części mięsistej, zwanej tylną ćwiartką dyszkiem, oznaczonej na rysunku numerem 1-szym .Temat: Charakterystyka mięsa zwierząt rzeźnych i podrobów.. Karkówka - doskonała na gulasz, do długiego gotowania, duszenia 2.. Trzeba wiedzieć, że poszczególne części półtuszy cielęcej mają różną jakość i inne zastosowanie.. słonina (ze środkowej części półtuszy wieprzowej), pachwina (ze środkowej części półtuszy wieprzowej), .. Łopatka - uzyskujemy ją z przedniej kończyny wraz z łopatką, jest to dobry materiał do duszenia, pieczenia oraz gotowania.. Dzieli się ją na trzy części: pierwsza jest dobra do smażenia lub pieczenia sznycli.Charakterystyka poszczególnych elementów 2.2.1 Głowa(1) Średni wskaźnik uzysku w stosunku do masy półtuszy waha się w granicach 4,2-5,3%..

Mięso kulinarne a poszczególne części tuszy.

Wyposażenie Temat: Maszyny do mycia naczyń o działaniu okresowym i ciągłym.Takie mięso bez kości, nawet dwa razy drożej zapłacone, jest wydajniejsze.. Utrwalanie i przechowywanie mięsa.. Znajomość jednak każdej poszczególnej części Obowiązuje gospodynie zarówno dla orientacji przy kupnie, jak i dla odpowiedniego zastosowania jej w kuchni.. Zastosowanie, charakterystyka win 65 Podział win wg wyróżników: barwy, zawartości cukru i alkoholu, sposobu konsumpcjiPodział i charakterystyka półtuszy cielęcej 17 Podział półtuszy cielęcej na części zasadnicze .. Rozbratel - doskonały na pieczeń, rumsztyk, bryzol, do duszenia, powolnego gotowania, bardzo dobry na stek siekany 3.Wieprzowina: połówki (półtusze) świni dostarczane z ubojni, przed podziałem na części Elementy handlowe półtuszy wieprzowej, według stosowanego w Polsce podziału, opisane są na rysunku po prawej stronie (na rysunkach poniżej pokazane są alternatywne podziały, stosowane w Wielkiej Brytanii i USA ).. Szyja jest słabo umięśniona.Podział i charakterystyka półtuszy cielęcej 12 Podział półtuszy cielęcej na części zasadnicze Charakterystyka części zasadniczych .. najdłuższy mięsień grzbietu - gruby, delikatny, jednolity, z jednej strony przyrośnięty do kręgów, z drugiej strony do kości żebrowych.Celem opracowania jest charakterystyka surowców tłuszczowych pozyskiwanych w trakcie rozbioru i wykrawania tusz wieprzowych oraz określenie wielkości ich uzysku..

Wymień elementy zasadnicze półtuszy cielęcej.

Skład chemiczny i wartość odżywcza mięsa 3.. Podręcznik biało-zielony cz.2, str.117-119; 122-125 i starszy podręcznik bordowo-żółty cz.2, str.159-160; 164-167.. Wykorzystywana głównie w pieczeniu lub duszeniu;Podroby: zastosowanie; Podroby w diecie kobiet ciężarnych i dzieci; Podroby to jadalne narządy wewnętrzne zwierząt rzeźnych, m.in.: wątroby, żołądki, nerki, płuca, serca, mózgi, ozory, grasice oraz inne części ciała zwierząt niebędące mięśniami i kośćmi.. Szczególnie nadaje się do pokrywania części plastikowych i metalowych w przemyśle samochodowym, artykułów sportowych, mebli, sprzętu medycznego i naukowego, itp. .. ponieważ skład poszczególnych materiałów przeznaczonych do .37.4 Zastosowania półprzewodników .. Podział tuszy cielęcej i wykorzystanie mięsa oraz podrobów poniedziałek, 17 lipca 2006 Administrator Wg Andrzeja Pisuly i Romana Dowierciała Dodaj komentarz.. Zastosowanie surowców tłuszczowych do produkcji .Boczek - pochodzi z dolnej części tuszy, przeznaczony do gotowania, pieczenia i duszenia.. Nerkówka - mięso pozyskiwane z lędźwiowo-brzusznej części półtuszy cielęcej, jagnięcej, wieprzowej, wołowej lub dziczyzny.. Badania weterynaryjne, znakowanie 4.. Element zasadniczy tuszy to część wyodrębniona budową anatomiczną.25.. Głowa, czyli część hydrofi lowa surfaktantu, może posiadać ładunek dodatni lub u jemny, w przypadku zaśInformacje o ATLAS ROZBIORU TUSZ ZWIERZĄT dziczyzna ryby drób - w archiwum Allegro..

Wymień elementy zasadnicze półtuszy baraniej.

Najczęściej jada się narządy pochodzące od świń, kur, kaczek .części surfaktantu określane są jako głowa i ogon.. Zmiany poubojowe zachodzące w mięsie.. Omów zasady klasyfikacji mięs drobnych.Charakterystyka mięsa kulinarnego.. Szyja zawiera dwa przepołowione kręgi szyjne.. OPIS ELEMENTÓW GASTRONOMICZNYCH I ICH ZASTOSOWANIE KULINARNE 1.. Schab.. Szynka - pochodzi z tylnej części tuszy, a mianowicie jej górnego fragmentu.. 28. Podaj i określ wymagania dla poszczególnych klas mięsa wieprzowego drobnego.. W programie: peklowanie i marynowanie, mieszanie mięsa na kiełbasy .Podział tuszy wołowej i przydatność kulinarna jej poszczególnych elementów: 1.. Mięsień żuchwowy (żwacz) pozbawiony częściowo tłuszczu policzkowego pozostaje przy głowie.Temat: Charakterystyka i zastosowanie poszczególnych części półtuszy cielęcej i baraniej.. Temat: Podsumowanie wiadomości o urządzeniach grzejnych przed sprawdzianem.Mięso cielęce jest bardziej miękkie i kruche.. Produkt uzyskuje jednorodny nobilitowany matowy wygląd.. Szyja jest to przednia część karku odcięta pomiędzy drugim a trzecim kręgiem szyjnym.. Data zakończenia 2015-05-04 - cena 39,99 złNormy ubytków naturalnych określone w tabelach 1, 2 i 9 załącznika, o którym mowa w ust.. Zastosowanie części zasadniczych Obróbka wstępna mięsa i dziczyzny, marynaty 19-20 Sposoby obróbki wstępnej mięsa Składniki marynat Charakterystyka dziczyzny .Zewnętrzne linie cięcia półtuszy baraniej (według PN-A-82005:1996) ( rys 8) Baranina Części zasadnicze: 1-karkówka, 2-górka(plecówka), 3- antrykot(kotlet), 4 ?comber, 5-golen przednia, 6 ?mostek, 7-udziec, 8-goleń tylna, 9-ogon Wewnętrzne linie cięcia półtuszy baraniej (według PN-A-82005:1996) ( rys9) Baranina Części zasadnicze: 1-karkówka, 2-górka(plecówka), 3- antrykot(kotlet), 4 ?comber, 5-golen przednia, 6 ?mostek, 7-udziec, 8-goleń tylna, 9-ogon, Charakterystyka .do duszenia - zrazy, gulasz, do smażenia - stek, kotlet,do gotowania - po zapeklowaniu, pasztety.. Home Mięso Wołowina Podział tuszy cielęcej i wykorzystanie mięsa oraz podrobów.. Jest jednym z najważniejszych mięs kuchni europejskiej i amerykańskiej.Pięcioma największymi producentami wołowiny są: Stany Zjednoczone, Brazylia, Unia Europejska, Chiny oraz Indie.Najdroższa na świecie jest wołowina KobePółtusza to tusza podzielona wzdłuż kręgosłupa na 2 części.. Ocena .Półtuszę wołową dzieli się na ćwierćtuszę przednią, w której wyodrębnia się: 1 szyję, 2 karkówkę, 3 mięso z łopatki, 4 mostek, 5 szponder, 6 rozbratel, 7 antrykot, 8 pręgę przednią.. Charakteryzuje się strukturą "meszku" o zdecydowanie dłuższym włosiu niż w przypadku nubuku (widoczne pojedyncze włókna)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt