Zadania z historii liceum

Pobierz

TEST DLA KLASY III LICEUM.. "Starożytny Wschód" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego Jacek Bieniek "W kręgu władców polskich" - test sprawdzający dla klasy V Dorota Kołtko "Wielkie zmiany cywilizacyjne XIX wieku" - test dla klasy VI Renata PatykMatura z historii, maj 2012 - poziom rozszerzony.. Daleki Wschód po II wojnie światowej Daleki Wschód po II wojnie światowej str. 275 - 280 Daleki Wschód po II wojnie światowej.. Potwierdzenie Ucze z GWO 2011/2012 - plik pdf Regulamin programu Test na wejscie.Egzamin maturalny z historii sprawdza, w jakim stopniu absolwent IV klasy liceum, V klasy technikum oraz II klasy branżowej szkoły II stopnia spełnia wymagania określone w .. b) na świecie.. Przerwij test.. • zadania z luką, wymagające uzupełnienia zdania bądź krótkiego tekstu jednym lub kilkoma Dopasuj niżej wymienione terminy do odpowiedniej polis greckiej:Wiek XX - HISTORIA LICEUM dla Klasa I Liceum.. Średnia wyników: 51%.. Plan testu.Wybierz test z rozdziału Antyczny Rzym lub podrozdziałów podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II Liceum.ROZDZIAŁ II.. Nazwa testu: Podsumowanie wiadomości i umiejętności o starożytnej Grecji.. Historia - nowa era- Śladami przeszłości 2 - odpowiedzi do testu.. Absolutyzm w Rosji, Austrii i Prusach.. Sprawdzian podobny do "Śladami przeszłości 2" nowa era..

... Test dla liceum .

Temat 2.. Ilość zadań: 24 oraz wypracowanie.. 0 rozwiązań: autor: ~Wiechetek 26.2.2012 (20:08) Co to jest fotografia naturalistyczna, inscenizowana , wizualizm Przedmiot: Historia / LiceumKonflikt z bratem Zbigniewem, wojny z Niemcami, duża liczba synów, początek rozbicia dzielnicowego, wygnanie z kraju, opanowanie Pomorza Gdańskiego i Zachodniego.. XVI.. Droga ku wspólnej Europie Droga ku wspólnej Europie str. 270 - 274 Droga ku wspólnej Europie.. Ilość zadań: 20 zadań zamkniętych.. Do tzw. zakonów żebraczych możemy zaliczyć (zaznacz prawdziwą odpowiedź): a. benedyktynów b. cystersów c. dominikanów d. kanoników regularnych XVII.test diagnostyczny z historii .Z przyczyn prawnych nie bierzemy pod uwage formularzy wysylanych faksem.. Kultura minojska i mykeńska - prezentacja.. Zwiększył uprawnienia zgromadzenia ludowego i powołał Radę Pięciuset.. Profile naszych klas.. Do uzyskania: 50 punktów.. Aktywną grupą społeczną stała się burżuazja i tzw. nowa szlachta (gentry).. Najstarsze dzieje Grecji : Nanstarsze dzieje Grecji - notatka.. Wybierz przedmiot i sprawdź swoją wiedzę.Pytanie 1 /30.. Wprowadził płace państwowe dla członków Rady Pięciuset i sędziów.. a) w Europie.. Pełny test z odpowiedziami i punktacją maturalną zawierający wszystkie zadania z arkusza dostępny jest w aplikacji Matura - testy i zadania1..

Ten dział zawiera testy z historii starożytnej oraz nowożytnej.

Testy z historii dla liceum i technikum - Materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie.. Poznać przeszłość.. Czas trwania testu: 40 minut.. 3.Testy i klasówki dla Klasa I Liceum.. Przemiany ustrojowe w Europie Środkowej i Wschodniej, Rosja w XVIIw, Rządy Piotra I, Prusy w drodze do .Szkolnictwo.pl - test, testy wiedzy, platforma edukacyjna, podręczniki online"Zrozumieć przeszłość 3" to podręcznik do historii dla klas 2 liceum ogólnokształcącego i technikum do zakresu rozszerzonego, który obejmuje treści z lat .. Rozwiąż test.. Proszę o potwierdzenie zamieszczenia mojej publikacji.. Dział: Starożytna Grecja.. Autor: Aloszek .Sprawdziany bardzo podobne (treść oprócz testu wyboru zawsze się sprawdza).. Połącz odpowiednie urzędy z ich krótkim opisem.Średniowiecze, test z historii Test sprawdzający wiedzę na poziomie podstawowym i rozszerzonym.. Zamieszczam tu odpowiedzi do testów z historii, z wszystkich działów ;) Są dwie wersje każdego testu dla grupy A i B.Zadania do testu po szkole podstawowej , Klasa 1 , Poznać przeszłość ZP , Historia , Reforma 2017 Szkoły ponadpodstawowe , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.pl1 saturnijski wiersz - rodzima forma wiersza, używana w najstarszych poematach łacińskich..

Tagi #starozytnosc #starozytnagrecja #liceum Inne tryby testu.

Dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz nowoczesnej formie graficznej stanowi doskonałą pomoc w systematycznym przygotowywaniu do matury.Starożytna Grecja - liceum; Starożytna Grecja - liceum, test z historii Zestaw pytań na temat starożytnej Grecji z zakresu liceum ogólnokształcącego.. Test: sprawdzający, wielostopniowy, nauczycielski, pisemny.. STAROŻYTNA GRECJA.. DWUDZIESTOLECIE MIĘDZYWOJENNE.Aktualnie otwartych zadań z przedmiotu Historia - 46.. Porównanie cywilizacji minojskiej i mykeńskiej Polecam film: Starożytna Grecja - Jak powstało imperium Grecji.. STAROŻYTNY RZYM 1.. Która informacja nie dotyczy tej grupy: Burżuazja i gentry dążyły do likwidacji ustroju .Zadania z karty pracy z historii, 2 liceum, "obywatele czy poddani?. Zawiera zestaw pytań sprawdzający umiejętności na poziomie podstawowym zgodne ze standardami wymagań.. 3 Sofokles - dramatopisarz grecki żyjący w V w. p.n.e. 4 Tespis - twórca greckiej tragedii, żyjący w VI w. p.n.e. 5 Ajschylos - dramatopisarz grecki żyjący na przełomie VI/V w. p.n.e.Przykladowy test sprawdzający dotyczący okresu dwudziestolecia międzywojennego wraz z punktacją.. Zakazał sprzedaży obywateli w niewolę za długi 4. ..

"Starożytny Rzym" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego.

Najstarsze dzieje Grecji - wykład.. Patrząc na wszystkie zalety naszego portalu, nie pozostaje nic innego, jak dać sobie pomóc z zadaniami domowymi.Sprawdzian z historii.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Wybierz test z rozdziału Starożytna Grecja lub podrozdziałów podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II Liceum.W natłoku zadań domowych, z którym pewnie niejednokrotnie do czynienia ma każdy uczeń, strony internetowe takie jak nasze, to naprawdę spora pomoc, a nawet ratunek z opresji.. W XVI wieku w społeczeństwie angielskim zaszły zmiany, spowodowane m.in. wpływem reformacji i rozwojem gospodarki kapitalistycznej.. Film o szkole.. Zawarły sojusz z a) Austro-Węgrami b) Francją, a następnie z a) Wielką Brytanią a) Włochami.Test z Historii 63 Pytania ze Starożytnej Grecji.. O autorze.. Liczba zdających: 10406.. Temat 1.. Ograniczył samowolę arystokracji rodowej przez kodyfikacją praw.. Niemcy dążyły do pozycji hegemona i rozpoczęły.. Opis testu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt