Owczarek szwajcarski opis

Pobierz

Jest inteligentny, wszechstronny i tolerancyjny wobec dzieci oraz innych zwierząt.. Hodowcy postanowili uzyskać psa zupełnie innego - miłego i rodzinnego.. Owczarek szwajcarski występuje w dwóch odmianach - z długą lub półdługą sierścią.. Wygląd ogólneFeb 21, 2022Owczarek szwajcarski - opis rasy Jest to rodzaj owczarka o białej sierści, średniego wzrostu, silny, umięśniony o bardzo eleganckiej i harmonijnej budowie.. Jest też psem bardzo towarzyskim, a kontakt z opiekunem sprawia mu dużą przyjemność.Biały owczarek szwajcarski może być z początku nieufny wobec obcych, lecz nie pokazuje przy tym strachu czy agresji.. Nie istnieje owczarek szwajcarski czarny czy w innym kolorze.Biały owczarek szwajcarski to pies średniego wzrostu, silny i dobrze umięśniony o eleganckiej i harmonijnej budowie, sylwetka zamknięta w prostokącie.. Białego owczarka szwajcarskiego można nauczyć wielu .. Dopiero w 2011 roku FCI uznała długowłosą odmianę.Owczarek szwajcarski jest bardzo proporcjonalnie zbudowanym psem o wydłużonej sylwetce.. Biały kolor psiej sierści był dawniej bardzo praktyczny: dzięki niej pasterze w ciemności nie mylili swoich zwierząt z wilkami.. Bardzo szybko się uczy nawet trudnych komend i zadań, przez co idealnie nadaje się do przeróżnych sportów.Od owczarka niemieckiego biały owczarek szwajcarski jest jednak dużo łagodniejszy i spokojniejszy, gdyż miał być w założeniu psem rodzinnym, a nie obronnym..

Waga białego owczarka szwajcarskiego.

Jak wspomnieliśmy wyżej, Owczarek Szwajcarski to bardzo bliski kuzyn klasycznego "Szarika".. Długowłosy owczarek niemiecki również przez wiele lat był wykluczony z oficjalnego wzorca.. Uszy ma stojące, trójkątne i idealnie proste, a oczy w kształcie migdałów, lekko skośne.. Jest psem średniej wielkości osiągającym wysokość około 60 cm i wagę około 35 kg.. Osie poziome kufy i mózgoczaszki równoległe.. Białe owczarki są z reguły przyjaźnie nastawione do ludzi i innych zwierząt, mogą więc mieszkać zarówno ze starszymi dziećmi, jak i innymi psami.Apr 28, 2022Wzorzec opisuje białego owczarka szwajcarskiego jako mocnego, umięśnionego psa średniej wielkości o stojących uszach i białej, podwójnej szacie, półdługiej lub długiej.. Psy ważą około od 30 do 40 kg, natomiast suki od 25 do 35 kg.. Dopiero później Owczarek Szwajcarski stał się osobną rasą.. Psy są dość duże - mogą ważyć około 25-40 kg.. Głowa jest mocna, sucha i wyrzeźbiona proporcjonalnie do tułowia.. Rasa uznawana od lat 60.. W niektórych miotach pojawiały się szczenięta o białym umaszczeniu.. CiekawostkiOwczarek szwajcarski to duży pies - samiec osiąga do 66 cm wzrostu i może ważyć do 40 kg, suczki zaś maksymalnie mierzą 61 cm i ważą do 35 kg.. Białe owczarki szwajcarskie nieuznawane były wcześniej za rasowe ze względu na jednolicie białe umaszczenie, niemieszczące się we wzorcu rasy typowego owczarka niemieckiego.Biały owczarek szwajcarski charakter - zdjęcie ze strony Dinoanimals.pl Biały owczarek szwajcarski cena..

Owczarek szwajcarski długowłosy - pielęgnacja.

Jego wychowanie jest tak samo łatwe jak jego krewnych o ciemnym umaszczeniu.. Sierść owczarka szwajcarskiego jest wyłącznie biała lub kremowa w kolorze kości słoniowej.. Do tego procederu w znaczący sposób przyczynili się Niemcy .5 days agoBiały owczarek szwajcarski był początkowo owczarkiem niemieckim o białej szacie.. Jeśli planujesz kupno psa konkretnej rasy, musisz poznać nie tylko opis rasy czy umaszczenie, ale również charakter psa czy sposoby .Biały owczarek szwajcarski to bardzo rodzinny pies, który ze względu na swoje emocjonalne usposobienie może wykazywać problemy z lękiem separacyjnym.. Pies pasterski typu wilkowatego.. Stop nieznaczny, ale widoczny.Dec 7, 2020Jun 10, 2021Owczarek szwajcarski to mocny i umięśniony pies średniej wielkości.. Oglądając z góry i z boku ma kształt klina.. Uszy są duże, trójkątne i idealnie proste.. Samce mierzą mniej więcej od 58 do 66 cm wysokości w kłębie, samice oczywiście są trochę mniejsze, mierzą od 53 do 61 cm.. Na pierwszy rzut oka wygląda jak owczarek niemiecki o białym umaszczeniu, od swojego przodka różni się jednak przede wszystkim linią grzbietu, która nie jest tak wyraźnie opadająca jak u owczarka niemieckiego, a co za tym idzie kątowanie tylnych kończyn jest mniej głębokie.Biały owczarek szwajcarski Biały owczarek szwajcarski to odmiana owczarka niemieckiego..

Cena owczarka szwajcarskiego to 2000 złotych.

Charakterystyka psa rasy biały owczarek szwajcarski.. Biały owczarek szwajcarski wywodzi się od owczarków niemieckich.. Początkowo nawet rejestrowano białe psiaki jako Owczarki Niemieckie.. Wysokość suk w kłębie to 55-61 cm, a w przypadku psów sięga nawet 66 cm.. Owczarek szwajcarski wygląda podobnie jak owczarek niemiecki.. Taniej tego psa raczej się nie kupi.. Cechę tę uważano za wadę do 2003 roku, kiedy to rasa została uznana przez Międzynarodową Federację Kynologiczną.. Rasa wyróżnia się podwójną, dobrze przylegającą do ciała .daj SUBA, UDOSTĘPNIJ i naciśnij DZWONECZEKCiekawski jak POLAK: Marcin Pasierb: Szwajcarski - uznany za albinosa.. Oglądając go z góry i z boku możemy zaobserwować kształt klina.Pielęgnacja białego owczarka szwajcarskiego Krótka charakterystyka białego owczarka szwajcarskiego Na wygnaniu za oceanem.. Biały owczarek szwajcarski nie nadaje się do mieszkania, jeśli jednocześnie .May 24, 2022Biały owczarek - wygląd.. Głowa: mocna, sucha i ładnie wyrzeźbiona, proporcjonalna do tułowia.. Owczarek szwajcarski biały może być długowłosy i krótkowłosy - obydwa znajdują się w standardzie rasy.. Szybko się uczy i wprost uwielbia poznawać nowe komendy.. Wyróżnia go duża inteligencja i chęć do nauki.. XX wieku.. W obu przypadkach sierść może być lekko falista, natomiast osobniki długowłose mają wyraźną grzywę na szyi.Biały owczarek szwajcarski, jak większość psów pasterskich, charakteryzuje się wysoką inteligencją i dużą odwagą..

Charakter rasy biały owczarek szwajcarski.

Oczy mają kształt migdałów, są nieco skośne.. Również w tym przypadku magicznym zaklęciem jest miłość, cierpliwość i smakołyki w odpowiednim momencie.Jul 4, 2021Owczarek szwajcarski biały zaliczany jest do dużych ras.. Waga tych psów różni się również w zależności od płci.. Jego sylwetka jest zamknięta w prostokącie.. Dlatego nie szkolono białych owczarków szwajcarskich do sportów obronnych.Dziecko i owczarek szwajcarski stanowią zgrany duet..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt